ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

10 بندر مهم دریای کاسپین یا خزر

بنادر دریای خزر

دریای خزر یک مجموعه آبی محصور در خشکی است که اغلب به آن بزرگترین دریاچه جهان می گویند که بین اروپا و آسیا واقع شده است. این کشور توسط پنج کشور احاطه شده است. قزاقستان، روسیه، ترکمنستان، ایران و آذربایجان.

این کشورها از نظر ذخایر گاز طبیعی و نفت بسیار غنی هستند که در ذخایر دریایی و میادین خشکی نیز یافت می شود. بر اساس برآوردها، 48 میلیارد بشکه نفت و 8.7 تریلیون مترمکعب گاز در آن وجود دارد که بسیاری از آنها مورد استفاده قرار نگرفته است.

دریای خزر برای انتقال این منابع انرژی از کشورهای محصور در خشکی به بازارهای جهانی حیاتی است و آن را به یک حلقه کلیدی در زنجیره تامین انرژی جهانی تبدیل می کند. این کشور همچنین از صنعت ماهیگیری حمایت می کند و برای بسیاری از ساکنان نزدیک ساحل خود، امرار معاش و امنیت غذایی ارائه می دهد. دریا مانند ماهیان خاویاری ماهی فراوانی دارد که به تولید خاویار معروف است.

مناطق ساحلی آن به دلیل وجود سواحل زیبا و بسیاری از فعالیت های سرگرم کننده مانند قایقرانی، قایق سواری یا ماهیگیری، مملو از گردشگران است.

1. بندر باکو، آذربایجان

باکو پایتخت و بزرگترین شهر آذربایجان است. این شهر همچنین شهری برجسته در دریای خزر و منطقه قفقاز است. این شهر حدود 28 متر یا 92 فوت زیر سطح دریا قرار دارد که آن را به پایین‌ترین پایتخت جهان تبدیل می‌کند.

این شهر در کرانه های جنوبی شبه جزیره آبشرون، در خلیج باکو واقع شده است. این شهر به عنوان قطب فرهنگی، علمی و صنعتی کشور عمل می کند و بسیاری از مؤسسات مهم آذربایجان در آن قرار دارند.

این شهر دارای آب و هوای نیمه خشک و دارای چندین آتشفشان گل و دریاچه نمک است.

این شهر 40 کیلومتر با بندری که بندر باکو نیز نامیده می شود، فاصله دارد. این بندر دارای یک بندر طبیعی است و به عنوان نقطه انتقال فرآورده های نفتی و صنایع مرتبط با نفت و گاز عمل می کند.

همچنین محموله های عمومی و الوار به مقصد بخش های غربی اروپا را اداره می کند. بندر باکو خدمات مسافری به سواحل شرقی و غربی دریای خزر را ارائه می دهد.

این بندر 400 هکتار وسعت دارد و 13 اسکله دارد. ظرفیت جابجایی آن 15 میلیون تن است و می تواند 100000 TEU را نیز در خود جای دهد. دارای 56000 متر مربع انباری روباز و 10000 متر مربع فضای انبار می باشد .

2. بندر آکتائو، قزاقستان

بندر آکتائو در جنوب شبه جزیره منگیشلاک در ساحل شرقی دریای خزر واقع شده است.

این کشور از نظر استراتژیک در تقاطع بسیاری از کریدورهای حمل و نقل بین المللی قرار دارد که به آن امکان می دهد محموله خشک، نفت خام و فرآورده های نفتی را به و از ایران، ترکیه، روسیه، ترکمنستان و آذربایجان منتقل کند.

این تنها بندر بدون یخ در کشور است و عمدتاً با ارسال مجدد کالا سروکار دارد. کالاهای اصلی مورد استفاده در اینجا چوب اره، محصولات نفتی، فلزات، محصولات فله و غیره است. بندر دارای 11 اسکله است که 4 اسکله آن فقط برای فرآورده های نفتی تعیین شده است.

ظرفیت حمل بار سالانه 17.7 میلیون تن است. همچنین دارای 2000 متر مربع فضای انبار و 79700 متر مربع فضای انبار در فضای باز است.

3. بندر آستاراخان، روسیه

بندر آستاراخان در دهانه رودخانه ولگا در کانال ولگا-کاسپین قرار دارد. این یک قطب مهم کشتیرانی است که آبراه های دریای خزر و ولگا از آنجا عبور می کنند.

این بندر به دو منطقه حمل بار به نام‌های مرکزی و Perevalochnyiis تقسیم می‌شود. یک پایانه نفتی در IIinka، بندر Olya و پایانه های دیگر در امتداد ساحل رودخانه وجود دارد.

در زمستان، بنادر در امتداد ولگا یخ می زند. از این رو ناوبری از آوریل تا نوامبر امکان پذیر است.

این بندر با انواع محموله ها مانند فلزات و محصولات فلزی، کود، الوار، مصالح ساختمانی، کانتینر، فرآورده های نفتی و مسافر سروکار دارد.

سالانه بیش از 2000000 تن محموله، 3000000 تن محموله نفت و 1200000 مسافر از این تاسیسات عبور می کنند. این بندر دارای 26 اسکله و یک منطقه ساحلی به طول 3604 متر است.

4. بندر ترکمن باشی، ترکمنستان

بندر ترکمن باشی بزرگترین بندر و بندر اصلی بار و مسافر در ترکمنستان است. این کشتی که در ساحل شرقی دریای خزر واقع شده است، دارای یک پایانه کشتی است که شهرهای باکو در آذربایجان، آکتائو در قزاقستان و آستاراخان در روسیه را به هم متصل می کند.

در اوراسیا اهمیت ژئوپلیتیک زیادی دارد زیرا در مسیر تجاری اروپا-قفقاز-آسیا قرار دارد.

این بندر در تمام طول سال پذیرای کشتی‌ها است و از آن به عنوان «دروازه دریایی» یاد می‌شود که آسیای مرکزی و اروپا را از طریق دریا، جاده‌ها و راه‌آهن به هم متصل می‌کند. همچنین یک مرکز حمل و نقل بزرگ است.

در سال 1896 تأسیس شد و در سال 1903، اداره بندر تجاری دریایی تأسیس شد. در فواصل زمانی منظم به روز شد و پروژه توسعه اخیر در سال 2018 تکمیل شد که شامل ساخت پایانه های کشتی، مسافر و بار است. برنامه ای برای ساخت کارخانه کشتی سازی در آینده وجود دارد.

طول این اسکله 1800 متر است که امکان جابجایی 17 کشتی باری و مسافربری را به طور همزمان فراهم می کند.

این بندر دارای 5 ترمینال تخصصی در محموله های عمومی، فله، محموله های کانتینری و فرآورده های نفتی است.

5. شهر بندری انزلی، ایران

بندر انزلی در ساحل شمالی ایران در دریای خزر قرار دارد. این بندر به شهر انزلی در 380 کیلومتری شمال غربی تهران و 40 کیلومتری رشت، پایتخت گیلان، نزدیک است.

این بندر 68.2 هکتار مساحت دارد و دارای 10 اسکله است که هر کدام 5000 تن ظرفیت دارند. بندر انزلی تاسیسات اصلی بندری شمال ایران و همچنین یک تفرجگاه ساحلی در دریای خزر است.

دارای امکاناتی برای رسیدگی به محموله های فله، فله خشک، فله مایع، RORO و کانتینری می باشد. محموله های خروجی از آذربایجان، ترکمنستان و روسیه در این بندر تخلیه می شود.

سالانه حدود 4000000 تن محموله و 1274 شناور در بندر انزلی جابجا می شود.

6. بندر امیرآباد ایران

بندر امیرآباد در ساحل دریای خزر و در حدود 34 کیلومتری شمال شرقی ساری در ایران قرار دارد. منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر برای اقتصاد محلی و ملی بسیار مهم است زیرا دارای مزیت رقابتی است.

این یک مرکز چند منظوره است که با ظروف، RORO، فله خشک و روغن سروکار دارد. سالانه تقریباً 5 میلیون تن بار در اینجا جابجا می شود.

قرار بود در سه فاز طراحی شود و تا سال 2023 تنها فاز اول آن تکمیل شده است. طبق داده ها، این بندر چهارمین بندر بزرگ ایران و یکی از بزرگترین بنادر ایران در دریای خزر است.

ارتباط خوبی با شبکه راه آهن ایران و کریدور ترانزیتی بین المللی شمال-جنوب دارد.

مساحت آن 1060 هکتار است که یک انبار بار به وسعت 6.5 هکتار و یک انبار دیگر به وسعت 200 هکتار است. ظرفیت حمل بار سالانه آن 7.5 میلیون تن است. این بندر دارای 15 اسکله به وسعت 2600 متر با آب خور 6 متر است.

7. بندر ماخاچکالا، روسیه

ماخاچکالا مرکز اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و علمی قفقاز شمالی است. این بندر دارای یک بندر اصلی در سواحل جنوب غربی دریای خزر در جمهوری داغستان است.

این یک مرکز حمل و نقل و یکی از سریع ترین مکان های در حال رشد در روسیه است که رونق ساخت و ساز را تجربه می کند.

بندر ماخاچ‌کالا دارای 2 بندر است که یکی از آنها بارهای خشک را حمل می‌کند و یک بندر ماهیگیری دارد و دیگری به عنوان بندر نفتی عمل می‌کند. هر دو توسط موج شکن محافظت می شوند. همچنین این تنها تأسیسات روسیه بدون یخ در دریای خزر است.

همچنین محموله های ترانزیتی از اروپای غربی، آسیای مرکزی، هند و مناطق خلیج فارس را با امکاناتی برای تانکرهای نفتی با وزن 10000 تن و کشتی های باری تا 5000 تن انجام می دهد.

سالانه حدود 7000000 تن فرآورده نفتی، 1500000 تن محموله معدنی ساختمانی، 400000 تن کالای عمومی و چوبی و همچنین 50000 تن کنسانتره سنگ معدن از این بندر عبور می‌کند.

این بندر ماهیگیری بیش از 80000 تن محصولات ماهی از جمله پودر ماهی را حمل می کند.

8. نوشهر / بندر نوشهر، ایران

نوشهر که بندر نوشهر نیز نامیده می شد و قبلاً دهنو نامیده می شد، شهری زیبا در بخش مرکزی شهرستان نوشهر در استان مازندران ایران است. این مرکز به عنوان مرکز شهرستان و همچنین منطقه عمل می کند.

آب و هوای نیمه گرمسیری همراه با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های خنک و مرطوب دارد.

بندر نوشهر در ساحل جنوبی دریای خزر و در 194 کیلومتری شمال تهران و 200 کیلومتری ساری، پایتخت مازندران واقع شده است.

این مجتمع چند منظوره بوده و از منطقه ویژه اقتصادی خزر نیز تشکیل شده است.

بندر نوشهر واردات مواد شیمیایی، فلزات، قطعات یدکی، فولاد، نفت، مصالح ساختمانی و الوار می باشد. صادرات میوه و سبزیجات، لبنیات، آجیل و مواد معدنی است.

این بندر هر ساله با حدود 1500000 تن بار سروکار دارد. این می تواند کشتی هایی با حداکثر LOA 150 متر، آبکشی 5 متر و وزن حدود 5000 DWT را در خود جای دهد.

9. بندر کوریک، قزاقستان

بندر کوریک در ساحل دریای خزر در منطقه مانگیستاو قزاقستان واقع شده است.

به عنوان نقطه ای برای صادرات نفت خام از میادین نفتی کاشاگان به باکو در آذربایجان ایجاد شد و از آنجا از طریق خط لوله نفت به ترکیه منتقل می شد.

کوریک در تقاطع دروازه‌های مهم دریایی قرار دارد و یکی از سریع‌ترین مسیرهای چندوجهی برای حمل بار است.

روابط تجاری بین قزاقستان و کشورهای حاشیه دریای خزر را بهبود بخشیده است. همچنین گازوئیل، کودهای معدنی و باریت را از منطقه مرکزی قزاقستان کاراگاندی حمل می کند.

کوریک شامل یک اسکله انگشتی با 3 اسکله و یک اسکله برای جابجایی کشتی های RORO است. همچنین دارای یک پایانه بار عمومی است.

ترمینال کشتی آن در سال 2016 به بهره برداری رسید و بندر 1.5 میلیون تن غلات، فرآورده های نفتی، کود و مواد شیمیایی را در سال 2017 انتقال داد.

10. بندر نکا، ایران

نکا در ایران قرار دارد و عمدتا نفت را اداره می کند. پایانه نفتی نکا در استان مازندران و در حاشیه جنوبی دریای خزر واقع شده است. این ترمینال از 5 اسکله تشکیل شده است.

با توجه به موقعیت استراتژیک ایران، نقش مهمی در حمل و نقل و ترانزیت نفت خام کشورهای آسیای مرکزی به سایر کشورها ایفا می کند. از این رو، ارتقای زیرساختی در بندر نکا انجام شده است تا بتواند این وظیفه را انجام دهد.

دلیل اصلی توسعه منطقه عملیاتی بهشهر یا نکا، دریافت، ذخیره، فرآوری و حمل نفت خام کشورهای حاشیه دریای خزر در قالب طرح سوآپ است.

این بندر همچنین کشتی های باری عمومی را با حداکثر LOA 180 متر دریافت می کند. ترمینال نفت شمال بندر در حال حاضر محصولات نفتی را از کشورهای همسایه دریافت می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه