ارسال بار بصورت درب به درب (door to door)

با ما تماس بگیرید!

خدمات Door to Door چیست؟

خدمات “درب به درب” به این صورت است که شرکت ارائه‌دهنده خدمات بازرگانی، ابتدا کالای مشتری را از درب کارخانه یا مکانی که از پیش تعیین شده است، تحویل می‌گیرد. سپس، با انجام تشریفات گمرکی، کالا را از کشور مبدأ خارج کرده و از طریق حمل هوایی یا حمل دریایی به گمرک کشور مقصد ارسال می‌کند. در این مرحله، پس از طی تشریفات گمرکی و ترخیص کالا، از طریق سیستم حمل زمینی، کالا به درب محل مورد نظر مشتری تحویل داده می‌شود.

اگرچه توضیحات فوق به صورت مختصر آمده است، اما فرآیند خدمات “درب به درب” دارای مراحل و جزئیات خاصی است. شرکت ارائه‌دهنده این خدمات باید دارای یک سیستم یکپارچه بازرگانی باشد تا این فرآیند را با کیفیت و به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

مراحل ارائه خدمات Door to Door کاسپین پورت

خدمات Door to Door کاسپین پورت به صورت کاملا حرفه‌ای و با استفاده از شبکه گسترده دفاتر این شرکت و تجربه چندین ساله در حمل و نقل بین‌المللی کالا صورت می پذیرد.

عقد قرارداد و معرفی شرکت سپاهان همراه به عنوان نماینده مشتری

تحویل بار از فروشنده در کشور مبدا و مطابقت با اسناد خرید

انجام امور انبارداری در کشور مبدا

ارائه سرویس حمل بین المللی از سه روزش، حمل دریایی، حمل هوایی و حمل زمینی

انجام امور ترخیص و تشریفات گمرکی از کشور مبدا

آماده سازی مرسوله جهت ارسال به گمرکات کشور مبدا

انجام امور گمرکی در گمرکات ایران شامل: عملیات ثبت بار، ارزیابی و بازبینی مرسولات، پرداخت هزینه‌های گمرکی، دریافت قبض انبار و ترخیص بار به منظور خروج از گمرک

خدمات حمل بار که شامل هماهنگی با باربری داخلی، گرفتن بهترین قیمت

ارسال مرسوله توسط شرکت باربری و در نهایت تحویل بار به محل موردنظر مشتری

مراحل خدمات door to door

  • 1. جمع‌آوری و بسته‌بندی کالا از منبع (درب کارخانه یا محل تولید)
    2. تهیه اسناد حمل و نقل (شامل لیست بسته‌بندی، صورت‌حساب تجاری، لایحه، گواهی مبدا و …)
    3. بارگیری و تخلیه در بندر یا فرودگاه و انجام امور ترخیص کالا از گمرک
    4. حمل و نقل به مقصد از طریق بندر یا فرودگاه مقصد
    5. تحویل نهایی به آدرس مقصد کالا

حمل و نقل دریایی یا هوایی ؟

Transport Low Poly Banners

کاسپین پورت با ارائه خدمات door to door، گزینه‌های متعدد حمل و نقل کالا را به تجار ارائه می‌دهد. با توجه به نیازها و انتظارات قرارداد، یکی از چند روش حمل و نقل بر اساس دو عامل اصلی، حجم/وزن کالا و مهلت ارسال، انتخاب خواهد شد.

تفاوت اصلی بین حمل و نقل دریایی و هوایی در زمان ارسال است. به عبارت دیگر، حمل و نقل هوایی به دلیل سرعت بالاتر، بهترین گزینه برای مواردی است که نیاز به ارسال سریع دارند، در حالی که حمل و نقل دریایی برای کالاهایی با زمان حمل و نقل کمتر حیاتی است.

در نهایت، تصمیم در انتخاب بهینه‌ترین روش حمل و نقل با توجه به مشخصات کالا و ضروریات زمانی، به عهده کاسپین پورت و هماهنگی با تجار خواهد بود.

ویژگی‌های شرکت های ارائه دهنده خدمات درب به درب

بیایید به ویژگی‌هایی که یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات door to door باید داشته باشد نگاهی دیگر بیندازیم. کاسپین پورت، به عنوان یک نمونه، قبل از شروع فرایند، در ارتباط مداوم با مشتریان خود قرار دارد.

از جا‌افتادن خدمات door to door، چند گام به پیش از شروع این فرآیند بازمی‌گردد. ابتدا، این شرکت به مشتریان خود مشاوره‌های لازم در خصوص واردات کالا ارائه می‌دهد. سپس، در یافتن بهترین نمونه از محصول مورد نظر مشتریان، که همچنین با کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار باشد، به آنها کمک می‌کند؛ این خدمت به عنوان منبع‌یابی شناخته می‌شود. همچنین، اگر مشتری تمایل به حضور در مراحل منبع‌یابی دارد، کاسپین پورت او را با یک مترجم ماهر، زبان چینی را به خوبی مسلط به زبان فارسی، همراه می‌سازد.

پس از آنکه به فروشنده‌های بهتر و نمونه های اولیه کالای مورد نظر مشتری رسیدیم، در صورتی که مشتری در کشور صادرکننده حضور نداشته باشد با خدمات حمل هوایی، نمونه غیرتجاری (سمپل) را در سریع ترین زمان ممکن برای ایشان ارسال می‌کنیم. پس از گذشت تمامی این مراحل نوبت به شروع فرایند خدمات door to door می‌رسد که کالا را از درب کارخانه یا شرکت فروشنده، تحویل گرفته و به درب آدرس موردنظر مشتری ارسال می‌کنیم.

خدمات Door To Door کاسپین پورت

کاسپین پورت با سابقه فعالیت بازرگانی و بهره‌گیری از  پرسنل متخصص و باانگیزه، و همچنین دارا بودن دفاتر بازرگانی در شهرهای مختلف توانایی انجام سریع و دقیق کلیه خدمات بازرگانی را به مشتریان خود دارد.

علاوه بر این کاسپین پورت عقد قراردادهای بین‌المللی همکاری و بهره‌گیری از شرکت‌های بزرگ حمل دریایی، سرویس‌های حمل کالا از طریق دریا را در سطح حرفه‌ای به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

این شرکت با برخورداری از دو خط هوایی مستقیم و غیرمستقیم از طریق معتبرترین خطوط هوایی بین‌المللی از شهرهای شنزن، گوانجو و دبی به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) نسبت به حمل کالای مشتریان خود به صورت عمده و خرده به صورت روزانه مشغول فعالیت است. 

از طرفی با ارائه خدمات انبارداری پیشرفته، نیازهای بازرگانان محترم را به انبار کردن کالاها برطرف نموده است.

فراهم کردن خدمات door to door به دقت و هماهنگی بالایی از یک چرخه کامل خدمات بازرگانی نیاز دارد. این نوع خدمات، که به منظور آسودگی و رضایت مشتریان ارائه می‌شوند، تنها در چارچوب یک سیستم یکپارچه خدمات بازرگانی قابل ارائه هستند.

کاسپین پورت با ارائه سرویس‌های حرفه‌ای تا کنون موفق به فراهم آوردن رضایت مشتریان شده است و امیدوار است که در آینده نیز گام‌های مؤثرتری بردارد. اگر به مشاوره در زمینه صادرات و واردات کالا نیاز دارید، می‌توانید اکنون با ما تماس بگیرید.