ترخیص کالا از گمرک شهریار (غرب تهران)

ترخیص کالا از گمرک شهریار (غرب تهران)

یکی از مهم‌ترین فرآیندها در حوزه واردات کالا، ترخیص کالا از گمرک است. برای ترخیص کالا از گمرک و رعایت مقررات و قوانین کشور، باید مراحل مختلفی را طی کرد. با توجه به اینکه تهران به‌عنوان پایتخت کشور یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری ایران محسوب می‌شود، بسیاری از بازرگانان از این گمرک برای واردات کالا استفاده می‌کنند. گمرک شهریار، با نام دیگر گمرک تجاری تهران، یکی از معروف‌ترین گمرک‌های ایران است و اهمیت زیادی برای تجار دارد. این گمرک، با هدف بهبود در ساختار سیستم واردات و صادرات و آسان‌تر کردن فرآیندها برای راحتی و آسایش، در سال ۱۳۵۵ تأسیس شده است و خدمات ویژه‌ای برای تخلیه و بارگیری ارائه می‌دهد. در این مقاله، ویژگی‌های گمرک شهریار برای ترخیص کالا بررسی شده است. برای بهره‌مندی از خدمات ترخیص از گمرک تهران، می‌توانید کار ترخیص کالای خود را به کارشناسان مجرب  کاسپین پورت منطقه آزاد انزلی، بسپارید.

معرفی گمرک شهریار

بسیاری از شرکت‌های بازرگانی برای ترخیص کالاهای خود، از خدمات گمرک شهریار استفاده می‌کنند. تهران به‌عنوان پایتخت ایران، یکی از مهم‌ترین مناطق کشور از نظر سیاسی-اقتصادی است و دارای چند گمرک اصلی و حیاتی می‌باشد. گمرک تهران شامل چند گمرک اصلی از جمله گمرک شهریار، گمرک غرب و گمرک فرودگاه امام خمینی است. گمرک شهریار به عنوان یکی از مهم‌ترین گمرک‌های تهران شناخته می‌شود و در آمارها به عنوان یکی از اصلی‌ترین گمرک‌های منطقه شناخته شده است. یکی از ویژگی‌های برجسته گمرک تهران – شهریار، ترخیص خودرو است. واردات خودرو در این گمرک با محدودیت‌هایی روبرو شده است اما از سال‌های اخیر، انعطاف بیشتری در این مورد مشاهده می‌شود و رونق و ترافیک بیشتری در گمرک شهریار رقم خورده است.

مزایای گمرک تهران (شهریار)

با توجه به اینکه گمرک شهریار در پایتخت ایران (تهران) واقع شده است، دسترسی‌پذیری آن از برخی جهات به نسبت گمرکات دیگر بیشتر است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

ازآنجایی‌که گمرک شهریار یکی از گمرکات اصلی ایران بوده و همچنین در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی قرار دارد، مجهز به منابع و امکانات ویژه‌ای نسبت به دیگر گمرکات اجرایی نیز هست. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این گمرک عبارت‌‌اند از:

  • انبارهای متناسب با قابلیت نگهداری هر مواد متنوع (مسقف)
  • مجهز به انواع ماشین‌آلات
  • تجهیزات متنوع
  • وجود خطوط ریلی در کنار انبارها
  • به‌کارگیری پرسنل بامهارت
  • مجهز به سیستم‌های حریق
  • دارای ۱۳ انبار مسقف با متراژ ۵۱ هزار و ۸۴۰ مترمربع
  • دارای ۲۲ بارانداز با متراژ ۲۵۷ هزار و ۳۹۲ مترمربع

نزدیکی به پایتخت

نزدیک بودن گمرک به پایتخت یکی از عوامل مهمی که می‌تواند برای یک واردکننده حائز اهمیت باشد. زیرا اغلب شرکت‌های ترخیص کالا نیز در پایتخت نمایندگی دارند. علاوه بر این، می‌توان از امکانات پایتخت برای ترخیص کالا بهره‌مند شد.

امکان اتصال به خطوط ریلی و شبکه سراسری راه‌آهن

 حمل‌ونقل ریلی از ارزان‌ترین نوع جابه‌جایی کالا است. به همین علت نزدیکی به شریان ریلی برای واردکنندگان بسیار مهم بوده؛ زیرا می‌توانند بار خود را با کمترین هزینه به نقاط مختلف کشور ارسال کنند.

دسترسی به دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره)

 نزدیکی به فرودگاه امام خمینی و مهرآباد می‌تواند شرایط ویژه‌ای را برای واردکنندگان مهیا کند. موقعیت گمرک در میان بزرگراه‌های مهم کشور: دسترسی این گمرک به بزرگراه‌های مهم کشور از مزیت‌های مهم برای ترخیص کالا از گمرک شهریار است. زیرا ترخیص‌کاران می‌توانند در کم‌ترین زمان ممکن اجناس را در نقاط مختلف کشور توزیع کنند.

رعایت استانداردهای ایمنی

 ایمنی گمرک از فاکتورهایی است که در صورت فقدان آن، کالاهای موجود در معرض انواع خطرات هستند. بروز هرگونه خطری موجب آسیب‌دیدگی اجناس می‌شود که می‌تواند ضررهای هنگفتی را برای صاحبان کالا وارد نماید.

۱۰ کالاهای مهمی که از گمرک شهریار ترخیص می‌شوند:

– خودرو
– لپ‌تاپ و لوازم جانبی
– گوشی همراه و لوازم جانبی موبایل
– لوازم‌خانگی بزرگ
– مواد شیمیایی
– مواد اولیه
– وسایل دکور
– ترخیص تخصصی زعفران
– مواد غذایی
– لوازم آرایشی و بهداشتی

ترخیص از گمرک شهریار با کاسپین پورت

کاسپین پورت با کادری مجرب و حرفه‌ای، تمامی خدمات ترخیص کالا از گمرک را به واردکنندگان، تجار و بازرگانان ایرانی ارائه می‌دهد. در صورت نیاز به دریافت خدمات ترخیص کالا از گمرک شهریار می‌توانید کار ترخیص خود را به کارشناسان مجرب شرکت بازرگانی ما بسپارید. ترخیص‌کاران و کارشناسان امور گمرکی با تسلط به‌تمامی فرایند امور گمرکی و ترخیص کالا مفتخر به پاسخگویی تمامی سؤالات شما و رفع ابهام دراین‌خصوص هستند.

سوالات متداول

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران شامل چه مراحلی است؟

برای ترخیص کالا از گمرک غرب تهران نیاز است فرآیندی طی شود. مراحلی چون تهیه پیش فاکتور، ثبت سفارش کالا، تهیه مجوزهای مختلف بر اساس نیاز کالاهای وارداتی، دریافت گواهی‌نامه بازرسی کالا، دریافت مدارک بیمه نامه، تخصیص ارز برای پرداخت هزینه‌های واردات کالا، تشکیل پرونده و .... اشاره کرد.

ترخیص کالا به چه معناست؟
  • ترخیص کالا در واقع همان آزاد کردن کالاهای وارداتی از گمرک است. واردات هر کالایی به کشور باید بر اساس قوانین واردات کالا و تحت بازرسی گمرک صورت بگیرد، که به کل فرآیندی که باید انجام شود ترخیص کالا می‌گویند.
هزینه‌ی ترخیص کالا در گمرک تهران چقدر است؟

قبل از ترخیص کالاها نیاز است تا قیمت نهایی و تمامی هزینه هایی که برای رهایی ترخیص کالا از انبار نیاز است به‌طور دقیق محاسبه شود برای این‌کار می‌توانید با کارشناسان کاسپین پورت تماس بگیرید.